Wyrok ws. śmierci pracowników stalowowolskiego zakładu prawomocny
Fot. Archiwum

Prawomocny jest już wyrok w sprawie spowodowania śmierci dwóch pracowników stalowowolskiego zakładu Thoni Alutec. W ubiegłym roku Sąd Rejonowy w Stalowej Woli skazał 5 osób na kary od roku do dwóch lat więzienia w zawieszeniu. Orzekł też grzywny oraz obowiązek solidarnej zapłaty zadośćuczynienia dla rodzin tragicznie zmarłych pracowników. Po rozpatrzeniu apelacji Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu utrzymał wyrok w mocy.

W kwietniu 2014 roku w zakładzie Thoni Alutec w Stalowej Woli doszło do wybuchu i pożaru pyłów magnezowych podczas szlifowania odlewów magnezu. Dwie osoby zostały ciężko poparzone i zmarły w szpitalu. Prokuratura oskarżyła w tej sprawie dwóch ówczesnych członków zarządu spółki, dyrektora technicznego, kierownika działu oczyszczalni i brygadzistę.

Zarzucono im nieumyślne spowodowanie śmierci dwóch pracowników oraz narażenie w sumie 20 osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W zakładzie stwierdzono m.in. nieprzestrzeganie przepisów BHP. Sąd uznał oskarżonych za winnych zarzucanych im czynów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj