Starostwo Powiatowe w Rzeszowie nagrodzone
Fot. Starostwo Powiatowe w Rzeszowie

Prestiżowy tytuł dla Starostwa Powiatowego w Rzeszowie za wspieranie nowoczesnego biznesu. „Powiat Przyjazny Firmom 2019” – taki tytuł przyznała kapituła konkursu organizowanego przez Kongregację Przemysłowo–Handlową Ogólnopolską Izbę Gospodarczą, Klub Nowoczesnego Biznesu i Instytut Europejskiego Biznesu.

Szczególną uwagę zwracano na dynamiczny rozwój nowoczesnego Parku Naukowo–Technologicznego „Rzeszów – Dworzysko”, utworzonego przez rzeszowskie starostwo.

Park, który jako jedyny w Polsce, posiadając własny tak duży obszar inwestycyjny - ponad 83 hektary, zdecydował się na jego pełne uzbrojenie. Tereny inwestycyjne Powiatu Rzeszowskiego cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów krajowych jak i zagranicznych, o czym świadczy zakup 21 działek i funkcjonowanie 12 firm z Polski, Niemiec i Francji.

Do tej pory zainwestowały tutaj przedsiębiorstwa m.in. z branż: lotniczej, telekomunikacyjnej, odzieżowej, związanych z automatyką przemysłową, kosmetyką i farmacją. Docelowo pracę znajdzie tam ok. 3 tysięcy osób.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj