Radni zdecydowali o zmianie adresu szkoły
Fot. http://www.zeszagrop-rzeszow.edu.pl

Nie milkną kontrowersje wokół przenosin Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Rzeszowie z osiedla Miłocin na ulice Sucharskiego.

Według wcześniejszych informacji radni na wtorkowej sesji zdjęli projekt uchwały przygotowany przez miasto zdjęto z porządku obrad. Radni z komisji edukacji tłumaczyli, że projekt został zaprezentowany w ostatniej chwili i o przenosinach trzeba jeszcze porozmawiać. Projekt został skierowany do konsultacji w tej komisji. Powrócił on jednak jeszcze raz pod koniec obrad, gdy na sali nie było już mediów, jako 39 punkt.

Przed głosowaniem wiceprezydent Stanisław Sienko odpowiedzialny za miejską oświatę tłumaczył, że taka decyzja podyktowana jest względami ekonomicznymi. Szkoła oddalona jest od centrum, dojazd do niej nie jest dogodny dla uczniów a przez to nie cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Teraz jest w niej cztery oddziały po 20 osób.

W budynku na osiedlu Miłocin funkcjonuje już Rzeszowski Dom Kultury. Reszta budynku byłaby przeznaczona na Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z autyzmem.

Za ewentualnymi przenosinami Zespołu Szkól Agrorzedsiębiorczości z osiedla Miłocin na ulice Sucharskiego głosowało 22 radnych, dwóch wstrzymało się od głosu.

Decyzja radnych nie oznacza natychmiastowych przenosin. Najpierw o takim zamiarze miasta zostaną poinformowani rodzice przez dyrekcję szkoły. Ma to odbyć się do końca lutego.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj