Tarnobrzeski sąd rozpatruje wniosek o areszt dla Bartłomieja M. i Mariusza K.
Fot. Archiwum

Przez Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu rozpoczęło się posiedzenie w sprawie wniosku prokuratury o areszt dla byłego rzecznika MON Bartłomieja M. oraz byłego posła Mariusza Antoniego K.

Zarzucono im "powoływanie się na wpływy w instytucji państwowej i podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tysięcy zł".

Ponadto Bartłomiej M. i była pracownica MON Agnieszka M. usłyszeli zarzuty przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę spółki Polska Grupa Zbrojeniowa w związku z zawartą przez nią umową szkoleniową.

W poniedziałek przez Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało sześciu osób. Miało to związek z nieprawidłowościami w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Tarnobrzeg zastosował wobec trzech byłych pracowników Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. trzymiesięczny areszt. Wcześniej usłyszeli oni zarzuty działania na szkodę spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

Wśród zatrzymanych w poniedziałek przez CBA znaleźli się m.in. rzecznik MON Bartłomiej M. oraz były poseł Mariusz Antoni K.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 30 Lis, 2020
  Dwukrotne usiłowanie zabójstwa
  Dwukrotne usiłowanie zabójstwa
  Zarzut dwukrotnego usiłowania zabójstwa usłyszał 19-letni Oleksander S. W nocy z czwartku na piątek zranił on dwóch młodych Ukraińców w...
 • 27 Lis, 2020
  Podatki w Tarnobrzegu
  Podatki w Tarnobrzegu
  Stawki podatku od nieruchomości dla małych i średnich firm oraz dla właścicieli prywatnych domów i gruntów w Tarnobrzegu pozostaną na dotychczasowym poziomie....
 • 26 Lis, 2020
  Są pieniądze na zakup Kolekcji Dzikowskiej
  Są pieniądze na zakup Kolekcji Dzikowskiej
  Niemal jednomyślnie Rada Miasta Tarnobrzega zdecydowała o zabezpieczeniu 2 mln zł. na pierwszą ratę sfinansowania zakupu Kolekcji Dzikowskiej. Wyasygnowana kwota...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj