Trzej byli pracownicy PGZ zatrzymani na 3 miesiące. Są kolejne wnioski o areszt
Fot. Archiwum

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował we wtorek wieczorem wobec trzech byłych pracowników Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. trzymiesięczny areszt. O taki środek zapobiegawczy wnioskowała tarnobrzeska prokuratura. Wcześniej usłyszeli oni zarzuty działania na szkodę spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

W poniedziałek Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w Warszawie sześć osób w związku z nieprawidłowościami w PGZ. To były rzecznik MON Bartłomiej M., były członek zarządu PGZ Radosław O., były poseł Mariusz Antoni K., dwaj byli dyrektorzy PGZ  oraz była pracownica Ministerstwa Obrony Narodowej.

Wieczorem w Prokuraturze Okręgowej w Tarnobrzegu zakończyły się przesłuchania Bartłomieja M. oraz Mariusza Antoniego K. Prokuratura wystąpiła we wtorek wieczorem do miejscowego sądu z wnioskami o trzymiesięczne areszty dla nich. Posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się prawdopodobniej jutro.

Bartłomiejowi M. oraz Mariuszowi Antoniemu K. zarzucono "powoływanie się na wpływy w instytucji państwowej i podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tysięcy zł". Ponadto Bartłomiej M. i była pracownica MON Agnieszka M. usłyszeli zarzuty przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę spółki PGZ w związku z zawartą przez nią umową szkoleniową.

Wobec byłej pracownicy Ministerstwa Obrony Narodowej Agnieszki M. prokuratura zastosowała środki wolnościowe.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj