Nie będzie zwolnień po połączeniu szpitali w Przemyślu
Źródło fot. pixabay.com

Nie będzie zapowiadanych zwolnień w związku z połączeniem szpitali wojewódzkich w Przemyślu. Jak poinformował Urząd Marszałkowski restrukturyzacja zatrudnienia będzie się odbywać w oparciu o Program Osłonowy i Program Dobrowolnych Odejść. Nad wdrożeniem obu programów pracuje dyrekcja placówki w porozumieniu z zarządem województwa i związkami zawodowymi.

Zarząd województwa prowadzi też rozmowy dotyczące dalszej działalności szpitala przy ul. Słowackiego. W przesłanym nam komunikacie czytamy, że "obecna sytuacja w żadnym wypadku nie wpływa i nie będzie wpływać na funkcjonowanie szpitala, który powstał przed tygodniem z połączenia dwóch placówek i działa w kilku lokalizacjach w mieście.
W najbliższym czasie przedstawione zostaną rozwiązania stabilizujące jego sytuację finansową. W budynkach przy ul. Słowackiego utworzony ma być zakład opieki długoterminowej, przez co poszerzy się oferta placówki.
Celem nadrzędnym jedynego szpitala w mieście jest zapewnienie jak najlepszej, kompleksowej opieki medycznej dla mieszkańców Przemyśla tak, aby nie musieli jej szukać poza granicami miasta i powiatu" - napisano w komunikacie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj