Janusz Onyszkiewicz o sytuacji na Ukrainie
fot. G.Rzepka

Drugi dzień Forum Europa-Ukraina dziś w podrzeszowskiej Jasionce. Około 800 ekspertów, przedsiębiorców, samorządowców i polityków głównie z naszej części kontynentu, rozmawia o najważniejszych wyzwaniach stojących przed Ukrainą.

Gość Polskiego Radia Rzeszów, Janusz Onyszkiewicz ze Stowarzyszenia Euroatlantyckiego powiedział, że nasz sąsiad rozpoczął proces reformowania kraju, ale oczekiwania ukraińskiego społeczeństwa są większe. Jak stwierdził - uchwalone na najwyższym szczeblu reformy "trzeba istotnie wdrożyć, sprawić, by zafunkcjonowały, żeby się nie rozmyły"

Były minister obrony narodowej odniósł się do konfliktu na wschodzie Ukrainy. Jego zdaniem - Rosji nie chodzi o ekspansję militarną, lecz o destabilizację tak, aby społeczeństwo ukraińskie ponownie zwróciło się w stronę wschodniego sąsiada.

Janusz Onyszkiewicz poprowadzi dziś debatę dotyczącą przemian w krajach będących 30 lat temu w sowieckiej strefie wpływów m.in. z udziałem przedstawicieli Ukrainy, Litwy i Niemiec.

Dwunaste Forum Europa Ukraina zostało zorganizowane przez Fundację Instytut Wschodni, Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą i województwo podkarpackie. Dziś dzień poświęcony Słowacji, a spotkanie zakończy się dziś wieczorem.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pobierz załącznik:

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj