14-osobowa grupa nielegalnych imigrantów z Iraku zatrzymana
fot. BOSG

14-osobową grupę obywateli Iraku zatrzymała Straż Graniczna w okolicach Horyńca-Zdroju na Podkarpaciu. Wśród nich było siedmiu mężczyzn, dwie kobiety oraz pięcioro dzieci w wieku od 5 do 16 lat.

Imigranci pieszo przeszli przez zieloną granicę z Ukrainy do Polski. Jedna z kobiet potrzebowała pomocy medycznej, gdyż doznała urazu nogi. Przewieziono ją do szpitala w Lubaczowie. Pozostali cudzoziemcy w tym dzieci byli w dobrej kondycji. Wszyscy byli ciepło ubrani, ale w związku z panującymi mrozami w placówce w Horyńcu zostali ogrzani i nakarmieni.

Ujęto również dwóch organizatorów przerzutu. Tunezyjczyka i Syryjczyka na stale mieszkających w Polsce zatrzymali na terenie lubelszczyzny funkcjonariusze z placówki w Hrebennem. Mężczyźni mieli przewieźć imigrantów dwoma samochodami do Europy Zachodniej.

W ramach umowy readmisyjnej Irakijczycy zostali dziś przekazani z powrotem na Ukrainę. Organizatorzy przerzutu przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 2 lat.

To najliczniejsza grupa nielegalnych imigrantów zatrzymana w ostatnich dwóch latach przez Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej. Podobne zdarzenie odnotowano w lutym 2016 roku, kiedy to zatrzymano 22-osobową grupę imigrantów z Turcji i czterech organizatorów przerzutu.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 01 Paź, 2020
  Afrykanie na zielonej granicy
  Afrykanie na zielonej granicy
  Dwie grupy imigrantów z Afryki, którzy nielegalnie przekroczyli ukraińsko-polską granicę zatrzymali strażnicy graniczni na Podkarpaciu. Czterech cudzoziemców ujęto w Birczy...
 • 27 Wrz, 2020
  Horyniec-Zdrój – akcja krwiodawstwa
  Horyniec-Zdrój – akcja krwiodawstwa
  “Oddaj krew – to nie boli!” – apelują organizatorzy zbiórki, która rozpoczyna się w Świetlicy Wiejskiej przy ul. Lipowej 13 w...
 • 22 Wrz, 2020
  Afganka z dziećmi próbowała przedostać się na zachód
  Afganka z dziećmi próbowała przedostać się na zachód
  Obywatelkę Afganistanu i jej dwójkę dzieci zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa za nielegalne przekroczenie granicy państwa. Imigranci podróżowali autem...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj