Płk. D.Słota o szkoleniu PBOT
fot. PBOT

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli  trzeci rok szkolenia we wszystkich batalionach lekkiej piechoty. Jak poinformował dzisiejszy gość Polskiego Radia Rzeszów, dowódca jednostki pułkownik Dariusz Słota, zakończyło się szkolenie indywidualne, a rozpoczęło szkolenie specjalistyczne, które ma doskonalić umiejętności żołnierzy zgodnie ze specjalnością otrzymaną po przyjęciu do służby .

3 Brygada OT w nowym roku kieruje również specjalną ofertę do studentów i pełnoletnich uczniów szkół średnich, w ramach programu "Ferie z WOT" chętni będą mogli przejść podczas okresu zimowej przerwy w nauce 16-dniowe szkolenie wojskowe i zostać żołnierzami OT. Pierwsze szkolenie na Podkarpaciu w ramach tego projektu rozpocznie się już 9 lutego, jego zwieńczeniem będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 24 lutego w Łańcucie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 22 Sty, 2019

    Przedstawiony szeroki dorobek i program działalności OT. Bardzo potrzebne szkolenia w tym praktyczne ćwiczenia żołnierzy 3 Brygady OT do działań samodzielnych i zgrywających we współpracy z innymi służbami np. PSP, Policja, Ratownictwem i pomocy, ochrony i obrony lokalnie nas tj. ludzi Podkarpacia.
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj