Zbierają na protezę dla Mikołaja
Mikołaj Buraś

Nogę trzeba amputować. Operację zaplanowano już na 21 stycznia br, ale rodzina, przyjaciele i znajomi chcą przywrócić 16-letniego Mikołaja Burasia z Sędziszowa Małopolskiego do normalnego życia i sprawności ruchowej. Można to osiągnąć poprzez zakup specjalistycznej protezy, która może kosztować nawet 100 tys. złotych.

Jest pełna mobilizacja. W całej gminie podejmowane są różnego rodzaju inicjatywy mające na celu pomoc dla Mikołaja. Można również wpłacić dowolną kwotę na ten cel za pośrednictwem serwisu pomagam.pl pod hasłem „Proteza dla Mikołaja”.

Mikołaj Buraś od szóstego roku życia z powodu bólu nie stawał na pięcie lewej stopy. Każdy jej kontakt z ziemią kończył się bólem. Wielokrotne wizyty u lekarzy, nie dawały żadnych rezultatów. Pod koniec czerwca 2018 r. po wykonaniu badania okazało się, że w stopie jest guz.

Niestety w trakcie operacji okazało się że jest to nowotwór złośliwy; mięsak maziówkowy, nowotwór złośliwy tkanek miękkich z przerzutami na pachwinowe węzły chłonne. Po siedmiu tygodniach chemii został ponownie wykonany rezonans. Niestety rak zajął całą kość pięty
i część kości śródstopia.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Anna 18 Sty, 2019

    Znam chłopaka - pomoc potrzebna. Siły dla całej rodziny?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj