Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już gra
Inkubator dla wcześniaków - dar WOŚP Fot. Archiwum

Wczoraj w Krośnie dziś w Jarosławiu - można było już włączyć się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tych miastach zorganizowano aukcje na rzecz Orkiestry. W Krośnie licytowano dzieła sztuki. Dzięki temu na konto fundacji wpłynęło ponad 15 tys. zł.

 

Dzisiaj można było licytować w Jarosławiu - stać się właścicielem  m.in. piłki z autografem Zbigniewa Bońka oraz vouchera na lot szybowcem zorganizowany przez Aeroklub Ziemi Jarosławskiej. Poza licytacją w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji zaplanowano również wspólne kolędowanie, mini koncert oraz poczęstunek. 

Kwesta w powiecie jarosławskim rozpocznie się jutro o 7:30. Zbiórce pieniędzy będą towarzyszyły liczne atrakcje m.in. morsowanie, zabawy dla dzieci oraz dyskoteka pod chmurką na rynku, bieg „Policz się z cukrzycą" w  parku miejskim a w hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej - wystawa sprzętu wojskowego oraz interaktywna strzelnica laserowa. Do tej pory dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy do placówek medycznych w Jarosławiu trafił sprzęt o wartości ponad 1 miliona złotych.

 

Do akcji włączają się też wolontariusze w Dębicy. Finał rozpocznie się w niedzielę o godz. 10 "Motorkiestrą" organizowaną przez miejscowy Automobilklub. Będą licytowane pokazowe przejazdy oraz gadżety. Uczestnikom serwowane będą gorące posiłki. A od 11.30 na hali MOSiR rozpoczną się koncerty, pokazy i zabawy dla dzieci. Wszystko potrwa do godz. 21.

Aparatura kupiona przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jest m.in. w dębicki szpitalu. To sprzęt o wartości 500 tys. zł. 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj