Auta za blisko 300 tysięcy zatrzymane na granicy
fot. BOSG

Podkarpaccy strażnicy graniczni zatrzymali dwa skradzione pojazdy warte łącznie blisko 300 tys. złotych. To ciężarówka skradziona w Polsce oraz wypożyczony w Hiszpanii mercedes, którego usiłował wywieźć na Ukrainę 52-letni Hiszpan.

Pierwszy z pojazdów zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki Medyce. Ciągnik siodłowy marki Scania był pozostawiony w nietypowym miejscu co zwróciło uwagę pograniczników. Okazało się, że ciężarówka została kilka dni wcześniej skradziona na terenie woj. łódzkiego. Jej właściciel w tym samym czasie zgłosił się do Straży Granicznej naprowadzany przez system GPS zainstalowany w aucie.

Z kolei w Korczowej strażnicy graniczni zatrzymali luksusowego mercedesa  C220 z 2018 roku. Autem próbował wyjechać z Polski 52-letni obywatel Hiszpanii, ale nie posiadał jego dowodu rejestracyjnego. Po sprawdzeniu okazało się, że auto pochodziło z hiszpańskiej wypożyczalni i poszukiwane jest przez Interpol jako utracone. Obywatela Hiszpanii oraz mercedesa wartego ok. 200 tys. złotych przejęli policjanci  z Radymna./jd

W minionym roku Straż Graniczna na Podkarpaciu  zatrzymała 175 różnego rodzaju skradzionych pojazdów wartych łącznie ponad 7,4 mln złotych oraz części pochodzące ze skradzionych pojazdów wartych ok. 1,3 mln złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj