15-letni wirtuoz z Tarnobrzega
Krzysztof Michalski

Najlepszy na świecie 15-letni wiolonczelista z Tarnobrzega zagrał przed publicznością w swoim rodzinnym mieście. Okazją był Koncert Noworoczny w tarnobrzeskiej Państwowej Szkole Muzycznej  I stopnia, w której Krzysztof Michalski stawiał pierwsze kroki na drodze  do swojej międzynarodowej kariery.

Dziś nastoletni wirtuoz ma za sobą  koncerty w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, Azji i kilku krajach Europejskich.  Największym sukcesem utalentowanego tarnobrzeżanina jest wygrany w ubiegłym roku prestiżowy konkurs smyczkowy Johansena w Waszyngtonie. Do organizowanego co 3 lata Konkursu Johansena zgłasza się 200 skrzypków,  altowiolistów i wiolonczelistów z całego świata, którzy nie ukończyli 18  roku życia. Ostatnią edycję tego konkursu Krzysztof Michalski wygrał  ex aequo z o rok starszym od siebie Michałem Balasem z Krakowa.  

Krzysztof Michalski uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja  Kopernika w Tarnobrzegu. Równolegle uczy się w krakowskiej Szkole  Muzycznej II stopnia w klasie wiolonczeli profesora Henryka Zarzyckiego.  Talent młodego muzyka profesor Zarzycki ocenia w trzech słowach: "Uczeń przerósł mistrza." Krzysztof jest stypendystą polskich i zagranicznych programów  wspierających młode talenty. Między innymi dwukrotnym stypendystą Morning side Music Bridge Boston 2017 - Warszawa 2018, dwukrotnym stypendystą  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dwukrotnym stypendystą  Zarządu Województwa Podkarpackiego. 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj