"Marlene Dietrich - Błękitny Anioł" nowy spektakl Teatru im.W.Siemaszkowej
fot. Maciej Rałowski

Teatr im.W.Siemaszkowej w Rzeszowie przygotował pierwszy w nowym roku spektakl.

Widowisko zatytułowane "Marlene Dietrich - Błękitny Anioł" poświęcone jest jednej z najważniejszych postaci w historii kina i wielkich estrad.

Marlena Dietrich była ikoną mody, stylu, zachowania i smaku. Kilka pokoleń widzów uległo tej fascynacji. Wiele współczesnych gwiazd: m.in. Madonna i Cher, przejęło jej styl epatowania kobiecością, sposób bycia, ubrania i kreacji. Widzowie odnajdą w przedstawieniu również tło dotyczące czasów i miejsca, w jakich Dietrich przyszło żyć i tworzyć.

Urodzona w Niemczech aktorka, nigdy nie pogodziła się z faszyzmem zalewającym jej rodzinny kraj. Przez część rodaków na lata została wyklęta, a jej twórczość negowana. Została obywatelką świata i orędowniczką pokoju, wspierając żołnierzy na froncie walczących przeciwko nazizmowi.

W spektaklu przygotowanym w rzeszowskim teatrze w postać Marleny Dietrich wciela się Mariola Łabno-Flaumenhaft. Z dużą dowolnością aktorskiej interpretacji przypomina jej postać, począwszy od lat jej młodości aż po ostatni koncert w Sydney w 1975 r. Na scenie towarzyszy jej Ktoś - w tej roli Mateusz Marczydło. Zajmuje miejsce ważnych postaci, z którymi Marlena spotykała się w życiu i na scenie. To komentator, reżyser, kochanek…, łączący poszczególne sekwencje przedstawienia.

Jan Szurmiej reżyser i autor scenariusza poświęcili specjalną sekwencję spektaklu kontaktom Wielkiej Marlene z naszym krajem, jej fascynacji muzyką Czesława Niemena i historii podarowanej przez niego piosenki, którą, ze swoimi słowami, śpiewała na całym świecie. Pojawia się też epizod znajomości ze Zbigniewem Cybulskim, którym Dietrich była zachwycona.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 294 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj