Rzeszowskie LO i jasielskie technikum najlepsze na Podkarpaciu
fot. archiwum

LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie zostało najlepszym liceum na Podkarpaciu, na najlepsze technikum wybrano Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 w Jaśle.

Na portalu perspektywy.pl pojawił się nowy ranking szkół w Polsce. Najlepsze liceum w naszym województwie jest na 29 pozycji w kraju, a najlepsze technikum u nas jest na 27 miejscu w Polsce.

Kapituła oceniając szkoły brała pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki matur oraz w przypadku szkół technicznych wyniki z egzaminów zawodowych.

Na drugim miejscu w naszym województwie, a 34 w kraju jest I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Na trzecim miejscu u nas, a 38 w kraju uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

Drugie w regionie, a 29 w Polsce, zostało Technikum nr 5 w ZS Ponadgimnazjalnych w Krośnie. Na trzecim miejscu u nas jest Technikum nr 2 w ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy, które w kraju jest na 49 pozycji.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 22 Mar, 2019
  Lech Wałęsa na Podkarpaciu
  Lech Wałęsa na Podkarpaciu
  Lech Wałęsa na spotkaniu z mieszkańcami Rzeszowa zachęcał do większej aktywności obywatelskiej i do włączania się do różnego rodzaju inicjatyw...
 • 22 Mar, 2019
  Przedstawiciele Podkarpacia wśród najlepszych recytatorów
  Przedstawiciele Podkarpacia wśród najlepszych recytatorów
  Trójka reprezentantów Jasielskiego Domu Kultury znalazła się wśród laureatów XIX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie. Jonatan Maciejowski...
 • 22 Mar, 2019
  Album o 100 latach Dębicy
  Album o 100 latach Dębicy
  Dębica 100 lat temu i obecnie - takie zestawienie zawiera album wydany przez dębickie Muzeum Regionalne. W publikacji znalazły się...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj