Sędziszów Małopolski najpiękniej oświetlonym miastem
fot. UM Sędziszów Młp.

Sędziszów Małopolski najpiękniej oświetlonym na święta miastem na Podkarpaciu. To wynik pierwszego etapu głosowania plebiscytu miast "Świeć się z Energą 2018". Sędziszów zdobył w sumie 624 głosy pokonując m.in. Przemyśl i Rzeszów, na którego świąteczną iluminację wysłano zaledwie 48 SMS-ów. Gospodarz gminy Bogusław Kmieć nie kryje zadowolenia z wygranej. Cieszy go fakt, że mieszkańcy doceniają to co miasto robi w okresie świąt Bożego Narodzenia, m.in. przystraja zabytkowy rynek światełkami.

Zwycięzca konkursu wojewódzkiego otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł, który władze miasta przeznaczą na cel charytatywny. Mieszkańcy są zadowoleni z tego, że ich miasto pięknieje i od 2015 roku ma inną iluminację świąteczną. Spacerują, robią sobie zdjęcia na tle światełek, które zamieszczają na różnych portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram.

Pierwszy etap zakończył się wczoraj (poniedziałek 07.01) o godz. 20:00. Sędziszów Małopolski będzie reprezentował nasz region w finale ogólnopolskim plebiscytu i powalczy tym samym o sprzęt o wartości już 40 tysięcy złotych. Głosowanie w drugim etapie potrwa od 11 do 18 stycznia. Organizatorem plebiscytu jest Polska Press.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj