J. Frydrych o nadchodzących wyborach
fot. archiwum

Polityczny kalendarz rozpoczynającego się roku zdominują dwie kampanie wyborcze. Wiosną odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, jesienią - parlamentarne. W związku z tym Platforma Obywatelska planuje zbudowanie bloku opozycyjnego.

Joanna Frydrych posłanka PO z Jasła powiedziała na naszej antenie, że już ubiegłoroczne wybory - samorządowe pokazały, że jest potrzeba tworzenia koalicji obywatelskiej. Liderem mógłby być Grzegorz Schetyna. Obejmując przywództwo w partii, Platforma była po przegranych wyborach parlamentarnych z 11% poparciem. Dzisiaj - te notowania sięgają w niektórych sondażach nawet 30% - powiedziała posłanka Joanna Frydrych.

Z najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych wynika, że na PiS zagłosowałoby 40% badanych, a na PO 26%. Kolejne miejsca zajęły: PSL, ugrupowanie Kukiz 15 i SLD. Do sejmu nie weszłyby partie: Wolność oraz Razem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 07 Sty, 2019

    Zwykła tendencyjna propaganda. Straszenie ludzi smogiem i wysokimi cenami energii. Sprawa emisji gazów cieplarnianych i smog to przecież nie problemy, które powstały w ubiegłym roku i nie są też możliwe do załatwienia w RP jednym pstryknięciem i gadaniem. Przecież poprzedni Rząd z ugrupowania Pani Poseł zgodził się i zaakceptował normy emisyjne niemożliwe do dotrzymania przy spalanie stosowanych w Polsce paliw co powoduje negatywne skutki finansowe w energetyce- coraz wyższe koszty produkcji energii- niestety. Problemy te wiadome były przecież już po wstąpienie Polski do UE, a co zrobiono w tym zakresie w ubiegłym czasie?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj