Jeden z podkarpackich escape roomów z zakazem użytkowania
fot. ak

Podkarpaccy strażacy wydali zakaz użytkowania jednego z obiektów, w których funkcjonuje tzw. escape room. Podczas kontroli 12 spośród 14 lokali w naszym regionie, w których znajdują się "pokoje zagadek" stwierdzili też kilka nieprawidłowości w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

- Chodzi m.in. o brak gaśnic, brak oznakowań i instrukcji na wypadek pożaru, brak protokołów z kontroli kominiarskich bądź pozastawiane różnymi przedmiotami drogi ewakuacyjne. Wystawiono 4 mandaty, w jednym przypadku zakazano użytkowania obiektu - powiedział nam Marcin Betleja, rzecznik Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Po wczorajszej tragedii w Koszalinie kontrole tzw. escape roomów odbywają się w całej Polsce. Podczas urodzinowej zabawy w budynku wybuchł pożar, zginęło pięć młodych dziewcząt. Prokuratura poinformowała, że śmiertelnie zatruły się czadem. 

Jutro podczas specjalnej konferencji premier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Joachim Brudziński oraz komendanci główni policji i straży pożarnej poinformują o działaniach służb po pożarze w koszalińskim escape roomie.

Marcin Betleja, rzecznik Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj