Jerzy Tychanicz o zjawisku kulturowym jakim jest taniec
fot. M.M.

Przyjęło się, że Nowy Rok witamy tańcem - na zabawach mniej lub bardziej hucznych. Choreograf i nauczyciel tańca Jerzy Tychanicz przypomina, że taniec jest zjawiskiem kulturowym istniejącym od zarania dziejów. Wyraża pozytywne emocje. Poprzez taniec wydzielają się w naszym organizmie endorfiny, czyli hormony szczęścia, dlatego powinniśmy tańczyć jak najczęściej i jak najwięcej - zachęca Jerzy Tychanicz.

Zdaniem naszego gościa coraz więcej ludzi potrafi dobrze tańczyć. Jak podkreśla - w polskiej kulturze tanecznej są stosowane kanony. Partnerkę należy prosić do tańca szarmancko - ukłonem i gestem. W tańcu należy konwersować, a po jego zakończeniu odprowadzić partnerkę do stolika i podziękować.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 02 Sty, 2019

    Taniec to forma pięknej rozrywki towarzyskiej, a tańczyć podobno może każdy jeśli opanuje rytmiczne, następujące po sobie ruchy ciała , zwłaszcza nóg wykonywane w takt muzyki. Wymaga jednak na pewno mozolnej i cierpliwej nauki pod okiem doświadczonego fachowca- instruktora. Podziękowanie dla Pana choreografa i nauczyciela tańca za ciekawe i przekonujące informacje i ciekawostki w audycji w PR Rzeszów.
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj