Dobry rok dla kultury na Podkarpaciu
Widowisko plenerowe "Diabeł Łańcucki". Część festiwalu Trans/Misje fot. archiwum

Dyrektorzy największych instytucji kultury w Rzeszowie pozytywnie oceniają mijający rok. Jak powiedziała na naszej antenie Barbara Chmura dyrektor wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, w ponad 600 placówkach tej instytucji w regionie zanotowano wzrost liczby czytelników (w samym Rzeszowie o blisko 1400 osób).

Dużą popularnością cieszyły się wydarzenia organizowane w bibliotekach, takie jak spotkania z pisarzami, warsztaty i inne zajęcia. W samym Rzeszowie takich przedsięwzięć było prawie 1900, a udział w nich wzięło około 60 000 osób.

Dyrektor innej dużej instytucji kultury - Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie za największy sukces uznał Międzynarodowy Festiwal Sztuk Trans/Misje, jaki odbył się latem w Rzeszowie. Jan Nowaraa powiedział nam, że było to ważne doświadczenie poznawcze dla artystów.

Zadowolony z kończącego się roku jest również dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Bogdan Kaczmar mówił nam o dokonanych kolejnych zakupach arcydzieł malarstwa polskiego. Zwracał też uwagę na rosnącą popularność edukacyjnych działań Muzeum.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj