Co z choinką po świętach?
Źródło: pixabay.com

Co zrobić z choinką po świętach? Paweł Bereś z Rzeszowa, założyciel portalu "Działka i ogród" mówi, że śmietnik to najgorszy wybór. I proponuje zrobić użytek ze świątecznych drzewek.

Jeśli mieszkamy w domu, możemy taką choinkę po prostu spalić w piecu albo kominku. Ale uwaga, rośliny iglaste zawierają w sobie dużo żywicy, która może zabrudzić przewody kominowe.

Jeśli więc choinka nie zrzuciła jeszcze wszystkich igieł, można poobcinać gałązki i przekazać je ogrodnikom albo działkowiczom. Jest to doskonały materiał do przykrywania roślin w okresie zimowym, gałązki można później wykorzystać również do produkcji kompostu - wyjaśnia Paweł Bereś.

A jeśli mamy choinkę w doniczce, możemy poczekać do wiosny i posadzić ją na działce, bądź za zgodą administratora - przed blokiem. Trzeba tylko pamiętać o systematycznym podlewaniu, żeby nie wyschły korzenie.

Tradycja mówi, że choinka powinna doczekać do Święta Trzech Króli, a jeszcze lepiej gdy dotrwa do 2 lutego, czyli Święta Matki Boskiej Gromnicznej.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj