"Chorobowy" protest pracowników krośnieńskiej prokuratury
fot. archiwum

Wszyscy pracownicy sekretariatu prokuratury rejonowej  w Krośnie - czyli 10 osób - było dziś  na zwolnieniach lekarskich. W ten sposób pracownicy nie będący prokuratorami upominają się o wyższe wynagrodzenia.

Jak udało nam się ustalić w Krośnie protest ten miał dzisiaj największy zasięg. Według informacji uzyskanych od rzeczników prokuratur okręgowych w Przemyślu i Rzeszowie w okręgach tych nie odnotowano dziś zwiększonej nieobecności pracowników obsługi i sekretariatów. 

Pracownicy prokuratur w całym kraju przed świętami rozpoczęli protest "chorobowy",  jak wcześniej policjanci, pracownicy sądów czy nauczyciele. Pracownicy prokuratur walczą o podwyżki w wysokości tysiąca złotych netto i poprawę warunków pracy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 05 Sty, 2019

    Dlaczego nie piszecie i nie głosicie, że protesty pracowników prokuratury a wcześniej policji w formie przebywania na zwolnieniach lekarskich to jest łamanie prawa. W bezprawiu tym uczestniczą nie tylko ci pracownicy ale również lekarze wystawiający zwolnienia lekarskie aktualnie w formie elektronicznej. Nikt przecież nie słyszał o żadnej korzystają jeśli już to z funduszu strajkowego związku, a nie z kasy ZUS i nas wszystkich składek. Dlaczego media tego nie podnoszą, a niektóre nawet jakby zachęcają do tego bezprawia.Do czego to wszystko dąży w tej RP.
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj