"Sztuka Wiatrów" w Łańcucie
fot. Jolanta Danak

"Sztuka Wiatrów" to koncert i wystawa która miała miejsce w piątek w Łańcucie. Bohaterami byli śpiewak operowy, pedagog śpiewu i malarz Marek Wiatr z Jedlicza koło Krosna oraz jego córka i syn, którzy są lekarzami i jednocześnie artystami. Córka Justyna śpiewa, a syn Tomasz rysuje. Tylko starszy syn wyłamał się z artystycznego kręgu, choć malarstwo kolekcjonuje - mówi Marek Wiatr. Dodaje, że dla młodszych dzieci sztuka jest odskocznią od trudnego zawodu lekarza.

Sztuka i medycyna od dziesięcioleci związana była z rodziną Wiatrów. Tokarscy, ojciec i dziadek Marka otaczali się artystami. Rodzina była zaprzyjaźniona z córką Marii Konopnickiej, Zofią Mickiewiczową oraz z artystą malarzem Stanisławem Kochankiem. W ich rodzinnym domu mieszkał i malował uczeń Wojciecha Kossaka, malarz - batalista Stanisław Studencki.

Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Marka i Tomasza Wiatrów, w budynku dawnego Kasyna Urzędniczego Muzeum Zamku w Łańcucie rozpoczął się godz. 16:00. A dwie godziny później w sali balowej łańcuckiego Zamku Marek Wiatr zaśpiewał razem z córką Justyną oraz zaproszonymi gośćmi z Opery Śląskiej w Bytomiu i krakowskiej Piwnicy Pod Baranami. Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Radio Rzeszów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj