Warszawska spółka LOTAMS podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie. Dotyczy ono patronatu firmy nad kierunkiem technik mechanik lotniczy.

Współpraca polegać będzie na opracowywaniu szczegółowych programów dla klas lotniczych, specjalistycznych szkoleń dla uczniów i pracowników szkoły w ramach projektów naukowo-badawczych oraz organizowaniu praktyk i staży dla uczniów, absolwentów oraz nauczycieli. Zdobyte przez uczniów doświadczenie i umiejętności ułatwią im znalezienie przyszłej pracy.

Przedstawiciele LOTAMS podkreślali, że wybór szkoły w Krośnie nie był przypadkowy. Do końca 2021 roku spółka wybuduje bazę techniczną na lotnisku w Jasionce. Będą tam obsługiwane szerokokadłubowe samoloty takie jak Boeing 787. Potrzebni więc będą dobrze wyszkoleni i przygotowani do zawodu pracownicy. Wycieczki, praktyki i staże zawodowe w siedzibie spółki pozwolą bliżej zapoznać się ze specyfiką pracy w tej branży.

LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. jest dostawcą usług związanych z techniczną obsługą samolotów cywilnych, a także wojskowych. Działa nieprzerwanie od lat 30. XX w., czyli od otwarcia lotniska Warszawa-Okęcie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj