Oto najlepsze biblioteki na Podkarpaciu
Urszula Kopeć-Zaborniak dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie oraz pracującą w tej placówce Małgorzatą Mizyn fot. archiwum

Biblioteki z Boguchwały, podjasielskich Szebni i Padwi Narodowej - to najlepsze książnice na Podkarpaciu w kategorii bibliotek w gminach wiejskich. Tak wynika z rankingu "Rzeczpospolitej". Zestawienie powstało na podstawie ankiet rozesłanych do ponad 2000 placówek. - Pod uwagę brany był metraż, dostęp dla osób niepełnosprawnych, wyniki czytelnicze, wyposażenie w komputery czy liczba zakupionych książek - powiedziała Teresa Borowiec, dyrektor gminnej biblioteki publicznej w Padwi Narodowej.

Ze zbiorów biblioteki w Padwi i jej filii korzysta ponad 1000 osób, czyli 20% mieszkańców gminy. To, jak podkreśla dyrektor Teresa Borowiec, bardzo dobry wynik. Czytelnicy w Padwi nie mogą narzekać na brak nowości. W ubiegłym roku do miejscowej biblioteki trafiło 1600 nowych książek. W tym roku na półkach pojawiło się już ponad 1000 nowych pozycji.  

Wśród bibliotek, które wzięły udział w Rankingu "Rzeczpospolitej" najlepszą biblioteką na Podkarpaciu okazała się Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie, zajęła 6 miejsce w skali kraju. Rozmowa z Urszulą Kopeć-Zaborniak dyrektor biblioteki oraz pracującą w tej placówce Małgorzatą Mizyn dostępna jest na naszej stronie: Najlepsza biblioteka na Podkarpaciu

Ponadto bardzo dobrze poradziły sobie także biblioteki z Łańcuta, Jasła, Kolbuszowej, Stalowej Woli, Lubaczowa i Miejsca Piastowego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj