W południe protest pracowników prokuratur
Fot. Archiwum

Po protestach pracowników sądów, podwyżki płac o 1000 złotych netto domagają się teraz pracownicy administracyjni prokuratur.

Wśród postulatów są też m.in. podjęcie debaty parlamentarnej o sytuacji finansowej prokuratur oraz uchwalenie nowej ustawy zapewniającej podwyżki płac pracowników administracyjnych wymiaru sprawiedliwości powiązanej z podwyżkami zarobków sędziów i prokuratorów.

W południe, korzystając z 20-minutowej przerwy, wyjdą przed budynki prokuratur we wszystkich okręgach na Podkarpaciu by zaprotestować przeciwko niskim zarobkom. Uważają, że są jedną z najgorzej zarabiających grup administracji państwowej.

Od 2008 roku mieli zamrożone zarobki, a późniejsza minimalna podwyżka była niższą od inflacji w tym czasie, dlatego realnie zarabiają obecnie mniej niż 10 lat temu.

Tymczasem ich praca jest bardzo ważna dla sprawnego przebiegu postępowania przygotowawczego. Wykonywana jest do późnych godzin nocnych, w weekendy oraz święta - czytamy w przesłanym mediom komunikacie.

Protest pracowników administracyjnych popierają podkarpaccy prokuratorzy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 28 Sty, 2020
  Podkarpackie szpitale gotowe na ewentualne zagrożenie
  Podkarpackie szpitale gotowe na ewentualne zagrożenie
  Dr Andrzej Cieśla, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych zapewnia, że oddziały zakaźne sześciu podkarpackich szpitali są gotowe na przyjęcie...
 • 28 Sty, 2020
  Stosują się do uchwały Sądu Najwyższego
  Stosują się do uchwały Sądu Najwyższego
  Sędziowie orzekający w podkarpackich sądach  stosują się do uchwały Sądu Najwyższego z minionego czwartku. Na wspólnym posiedzeniu trzech izb Sąd...
 • 28 Sty, 2020
  Dziś policyjna akcja "Smog"
  Dziś policyjna akcja "Smog"
  Podkarpaccy policjanci, jak i w całym kraju, prowadzą akcję pod nazwą "Smog". Sprawdzają emisję spalin aut, wobec których istnieje przypuszczenie,...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj