Co dalej z protestem nauczycieli?
fot. pixabay.com

Około 1/3 nauczycieli z Podkarpacia wypowiedziało się do tej pory na temat form protestu, w walce o podwyżkę płac - poinformował Stanisław Kłak prezes podkarpackiego okręgu ZNP, który w listopadzie i grudniu prowadzi konsultacje wśród nauczycieli przy pomocy ankiet.

38% pedagogów popiera protest w formie udania się na zwolnienie lekarskie, nieco mniej jest za strajkiem ogólnopolskim oraz za formą protestu w postaci nieprzystąpienia do sprawdzania matur i egzaminów.

Z kolei przewodnicząca sekcji regionalnej oświaty i wychowania NSZZ "Solidarność" Bogusława Buda, w rozmowie z nami przypomniała, że związkowcy od maja prowadzą dialog z minister edukacji narodowej. "Pani minister wycofała się już z pomysłu nowych procedur oceniania nauczycieli, ale na razie nie ma jej stanowiska na temat ewentualnych podwyżek wynagrodzeń dla pracowników oświaty" - dodała Bogusława Buda.

I zapowiedziała, że decyzje w sprawie ewentualnego protestu członków "Solidarności" zapadną w lutym przyszłego roku na posiedzeniu Rady Sekcji Krajowej Związku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 18 Sty, 2021
  Drogi na Podkarpaciu
  Drogi na Podkarpaciu
  Zróżnicowanych warunków muszą spodziewać się kierowcy przemierzający nasz region – wynika z komunikatu Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Najwięcej utrudnień napotkamy w Beskidzie i...
 • 18 Sty, 2021
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Fotografie, sprzęty gospodarstwa domowego, wyposażenie restauracji, warsztatu krawieckiego, a także zaimprowizowany piknik w plenerze. To niektóre elementy wystawy „Dojrzałość” prezentowanej...
 • 21 Gru, 2020
  Protest drogowy w Wysoczanach
  Protest drogowy w Wysoczanach
  Remontu drogi, rozjeżdżanej przez ciężki sprzęt, domaga się grupa mieszkańców Wysoczan w powiecie sanockim. Jedyny dojazd do domów, w których...

2 komentarzy

 • Walter 19 Gru, 2018

  PO i SLD jak rzadzili to wszystko spierzyli.

 • belfer 19 Gru, 2018

  Informacja podana przez Panią Redaktor jest nieprawdziwa . Na ankiety odpowiedziało ponad 18000 osób co stanowi około 46 % ogółu zatrudnionych nauczycieli na Podkarpaciu . Są to pełne etaty i niepełne. Dane ankietowe są zbierane do końca grudnia br. To, że Minister wycofała się z nowego sytemu oceniania nauczycieli to nie jest zasługa Solidarności. Należy przypomnieć Pani Budzie, kto wspierał Minister Zalewską w reformowaniu oświaty, a także w nowym systemie oceny.? Wspierała nauczycielska Solidarność. Kto przeszkadzał w proteście ZNP, tj. w sporze zbiorowym prowadzonym przez ZNP w lutym i marcu 2017 r. . Przeszkadzała na Podkarpaciu Solidarność nauczycielska na czele ze wspomniana Panią Budą. Dziwne, że dzisiaj jest obrończynią nauczycieli. ZNP w kraju zebrało ponad 350 tys. podpisów przeciwko nowej ocenie pracy nauczycieli, tzw. pomysł Minister Zalewskiej. Na Podkarpaciu było ponad 19 tys. podpisów. przeciwko nowej ocenie pracy. Kto wspierał likwidację gimnazjum? . Solidarność nauczycielska. Dziś wielu nauczycieli przez tą reformą straciło pracy . Wielu z nich tuła się ze szkoły do szkoły uzupełniając etat, nawet w 6 szkołachg.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj