Śledztwo ws. stalowolskiego nożownika umorzone. Trafi do zakładu psychiatrycznego
Fot. Archiwum

Tarnobrzeski Sąd Okręgowy umorzył w piątek śledztwo ws. nożownika ze Stalowej Woli i zdecydował o umieszczeniu go w zakładzie psychiatrycznym.

Chodzi o wydarzenia z października ubiegłego roku. Konrad K. w galerii handlowej ranił nożem 9 osób, z których jedna zmarła. Według biegłych, mężczyzna jest niepoczytalny.

Decyzja sądu nie jest prawomocna, ale jest wykonalna, to znaczy, że procedura związana z umieszczeniem mężczyzny na leczeniu w zakładzie zostanie wszczęta.

Wniosek o umorzenie śledztwa w sprawie 28-letniego obecnie nożownika i o zastosowanie wobec niego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia go na leczeniu psychiatrycznym w zakładzie zamkniętym wnioskowała we wrześniu Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu.

Jak wyjaśnił wówczas PAP rzecznik tej prokuratury prok. Andrzej Dubiel, wniosek do sądu został skierowany w związku z tym, że biegli uznali Konrada K. za niepoczytalnego i nie może on wobec tego odpowiadać karnie za zarzucane mu czyny.

Sąd zdecydował, że mężczyzna trafi na leczenie psychiatryczne w zakładzie zamkniętym. Dubiel dodał, że konkretny zakład, do którego trafi Konrad K., zostanie wskazany w postępowaniu wykonawczym.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj