Nowy rozkład PKP: Trasa Przemyśl-Berlin i więcej połączeń krajowych
fot. www.intercity.pl

Jutro rusza nowe połączenie kolejowe Przemyśl-Berlin. Trasę do stolicy Niemiec pociąg ma pokonać w 15,5 godziny. To jedna z nowości kolejowego rozkładu jazdy, który w niedziele wejdzie w życie. 

Oprócz pociągu do Berlina PK Intercity zapowiada też, że zwiększenie liczby połączeń z Rzeszowa i Przemyśla do Krakowa, Warszawy, Wrocławia i Szczecina.

Natomiast Przewozy Regionalne uruchamiają nowe połączenie kolejowe Rzeszów-Wodzisław Śląski. Ponadto wydłużona zostanie do Tarnowa i Sandomierza trasa niektórych pociągów jadących obecnie do Dębicy i Stalowej Woli.

Od stycznia na linii Rzeszów-Jasło będzie codziennie kursować dodatkowa para pociągów co zwiększy liczbę połączeń między tymi miastami do 14.

W czasie długiego majowego weekendu i wakacji Przewozy Regionalne planują uruchomienie połączeń turystycznych z Rzeszowa do Sandomierza, Zamościa, Łupkowa i Medzilaborzec, a także z Jarosławia do Lublina.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

4 komentarzy

 • Poinformowany 11 Gru, 2018

  Rozkłady co chwilę się zmieniają a przewoznik jest od tego żeby o tym rzetelnie informowaćże w środkach masowego przekazu.
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

 • znawca 11 Gru, 2018

  W komunikacie można napisać wszystko. Ważne są fakty, a rozkład jazdy nie kłamie, wystarczy go regularnie sprawdzać.

 • poinfomowany 10 Gru, 2018

  Począwszy od 9 grudnia będzie można dojechać bezpośrednio do Wodzisławia Śl. pociągiem Polregio - głosi komunikat Przewozów Regionalnych . Ktoś tu kogoś wprowadza w błąd...

 • znawca 10 Gru, 2018

  Absolutnie nie jest prawdą, że Przewozy Regionalne uruchamiają NOWE połączenie z Rzeszowa do Wodzisławia. Bezpośredni pociąg na trasie Rzeszów - Wodzisław Śląski jeździ już od kilku miesięcy. Tak to jest, jeśli się komuś nie chce od czasu do czasu przejść na stację aby sprawdzić rozkład jazdy, to później wypisuje bzdury.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj