Jutro i pojutrze finał "Szlachetnej Paczki". To projekt Stowarzyszenia Wiosna wspierający rodziny w potrzebie poprzez przekazanie im pomocy, której rzeczywiście potrzebują.

Rodziny zostały wyszukane przez wolontariuszy,  po czym umieszczone   w bazie internetowej, gdzie mogli je znaleźć darczyńcy.  

W całej Polsce do udziału w projekcie wytypowano ponad 1650 rodzin. W niektórych miejscowościach wciąż poszukiwane są osoby, które sfinansują lub przygotują paczkę.

Na Podkarpaciu  na "Szlachetną Paczkę" czeka  737 rodzin. Jak mówi Karolina Magryś ze Stowarzyszenia Wiosna już niemal dla każdej z nich udało się przygotować prezent. A podarunki są bardzo różne.  To najczęściej środki czystości, naczynia ale też np drzwi, pralka czy kuchenka:" Zdarzało się, że rodziny do których dotarli wolontariusze nie chcieli przyjmować pomocy - mówiąc, że są ludzie jeszcze biedniejsi" - dodaje Karolina Magryś. 

Każdy kto chciałby jeszcze wesprzeć potrzebujące rodziny, szczegółowe informacje znajdzie na stronie internetowej Szlachetnej Paczki (www.szlachetnapaczka.pl/)

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 19 Lut, 2019
  T. Poręba poprowadzi kampanię wyborczą PiS do PE?
  T. Poręba poprowadzi kampanię wyborczą PiS do PE?
  Podkarpacki europoseł PiS Tomasz Poręba poprowadzi kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego - podała - powołując się na...
 • 19 Lut, 2019
  Kamery na mundurach policjantów
  Kamery na mundurach policjantów
  Próba wręczenia łapówki policjantowi podczas kontroli drogowej będzie trudniejsza, a interwencje domowe i inne działania funkcjonariuszy zostaną zarejestrowane. 100 osobistych...
 • 19 Lut, 2019
  Krośnieński szpital otrzymał dary z Niemiec
  Krośnieński szpital otrzymał dary z Niemiec
  Do krośnieńskiego szpitala trafiło kilka ton pościeli, odzieży roboczej i operacyjnej. To efekt współpracy z Mirosławem Przewoźnikiem, dyrektorem departamentu rynku...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj