Jutro i pojutrze finał "Szlachetnej Paczki". To projekt Stowarzyszenia Wiosna wspierający rodziny w potrzebie poprzez przekazanie im pomocy, której rzeczywiście potrzebują.

Rodziny zostały wyszukane przez wolontariuszy,  po czym umieszczone   w bazie internetowej, gdzie mogli je znaleźć darczyńcy.  

W całej Polsce do udziału w projekcie wytypowano ponad 1650 rodzin. W niektórych miejscowościach wciąż poszukiwane są osoby, które sfinansują lub przygotują paczkę.

Na Podkarpaciu  na "Szlachetną Paczkę" czeka  737 rodzin. Jak mówi Karolina Magryś ze Stowarzyszenia Wiosna już niemal dla każdej z nich udało się przygotować prezent. A podarunki są bardzo różne.  To najczęściej środki czystości, naczynia ale też np drzwi, pralka czy kuchenka:" Zdarzało się, że rodziny do których dotarli wolontariusze nie chcieli przyjmować pomocy - mówiąc, że są ludzie jeszcze biedniejsi" - dodaje Karolina Magryś. 

Każdy kto chciałby jeszcze wesprzeć potrzebujące rodziny, szczegółowe informacje znajdzie na stronie internetowej Szlachetnej Paczki (www.szlachetnapaczka.pl/)

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj