Nagroda dla Uniwersytetu Rzeszowskiego za "wytężoną pracę naukową"
Fot. Archiwum Uniwersytetu Rzeszowskiego

Uniwersytet Rzeszowski otrzymał nagrodę za największy wpływ na umiędzynarodowienie polskiej nauki w obszarze nauk rolniczych i przyrodniczych. Przyznało ją wydawnictwo Elsevier. Wyróżnia ono uczelnie, których najnowsze prace naukowe mają największy wpływ na postrzegalność polskiej nauki na świecie.

UR był również nominowany w obszarze nauk humanistycznych. Podstawą był "imponujący wzrost liczby publikacji oraz ponadprzeciętna cytowalność i współpraca międzynarodowa".

Nagroda dla UR została przyznana za "wytężoną pracę naukową", która zaowocowała ponad 60-procentowym wzrostem liczby publikacji w tej dziedzinie. Prace pracowników Uniwersytetu powstawały we współpracy międzynarodowej częściej niż w przypadku pozostałych nominowanych uczelni: Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i warszawskiej SGGW.

Prorektor Uniwersytetu Rzeszowskiego Marek Koziorowski, który odebrał nagrodę powiedział, że przyrost wartościowych publikacji o zasięgu międzynarodowym nie tylko buduje pozycję naszego Uniwersytetu, ale również pokazuje, że w obszarach biotechnologii, biologii i rolnictwa uniwersytecka nauka prezentuje bardzo wysoki poziom.

Ranking Elsevier opracowano po raz trzeci.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj