Sto klubów książki na niepodległość
Fot. Iwona Piętak

Sto dyskusyjnych klubów książki na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - takie wyzwanie postawili przed sobą kilka lat temu bibliotekarze z naszego regionu. I udało się - pierwszych 21 klubów powstało w 2007 roku, a w tym roku jest ich już sto.

Dzisiaj na uroczystym spotkaniu w Rzeszowie bibliotekarze podsumowali dotychczasową działalność klubów istniejących w placówkach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

"Popularne "dekaki" na regularnych spotkaniach gromadzą pasjonatów książki - ludzi, którzy lubią czytać i dzielić się wrażeniami z lektury" - powiedziała Małgorzata Augustyn, koordynator wojewódzki klubów książki.

Z kolei bibliotekarz z Nowej Sarzyny Hubert Kołtun uważa, że spotkania z czytelnikami rozwijają również samych bibliotekarzy, którzy poszerzają w ten sposób swoje horyzonty, czytając pozycje, czasem dalekie od ich prywatnych zainteresowań.

Gościem specjalnym uroczystego spotkania w Rzeszowie był recenzent książek Jarosław Czechowicz, autor bloga krytyczno-literackiego.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj