Budynek stoi, ale do otwarcia basenu jeszcze sporo pracy
fot. pixabay.com

Zakończyły się już prace przy pierwszym etapie budowy basenu miejskiego w Lubaczowie. Polegały one na postawieniu stanu surowego zamkniętego obiektu.

Budynek, który powstał przy ulicy Ofiar Katynia nabrał realnych kształtów. Właśnie zakończył się pierwszy etap prac, który zrealizowała firma Usługi Budowlane BUD-MONT Tadeusz Bednarczyk. Polegały one na budowie stanu surowego zamkniętego obiektu. Ich koszt to 3,7 mln zł.

Przed otwarciem jeszcze jednak sporo robót, bo budynek wymaga wyposażenia w niezbędne instalacje, a sama pływalnia ma zostać wyposażona m.in. w „ruchome dno”. Mechanizm ten pozwala na dostosowywanie basenu do różnego typu zajęć wymagających określonej głębokości wody. Jak informują miejscy urzędnicy, kolejne etapy będą sukcesywnie realizowane.

– W najbliższych tygodniach planujemy ogłoszenie przetargu na kolejny etap prac, a później sukcesywnie następne. Inwestycja jest realizowana zgodnie z planem i są na nią zabezpieczone środki finansowe, w tym dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki z Programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej – pilotaż 2017 – mówi Piotr Bednarczyk, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju.

Basen był obiecywany mieszkańcom Lubaczowa od dekad. Realne decyzje w tej sprawie zapadły jednak dopiero w ostatnich dwóch latach, a sama inwestycja jest przysłowiowym oczkiem w głowie obecnego burmistrza Krzysztofa Szpyta. Jej celem jest stworzenie warunków do uprawiania sportów pływackich w cyklu całorocznym, prowadzenia zajęć nauki pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz zajęć rekreacyjnych i rehabilitacyjnych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj