PKS Rzeszów od grudnia zawiesza część kursów. Kierowcy protestują
Fot. Archiwum

Duże koszty, niskie dochody, a większość samorządów nie dopłaca do nierentownych tras. Dlatego PKS Rzeszów zmienia rozkład jazdy. Zawiesza część połączeń do Dynowa, Kolbuszowej i Baryczy. Trasa do Wesołej w gminie Nozdrzec zostanie zlikwidowana. Zmiany będą obowiązywać od grudnia.

Zdaniem kierowców zarząd firmy działa w ten sposób na niekorzyść spółki. Zapowiadają, że złożą zawiadomienia do prokuratury, jeśli linie zostaną zamknięte.

Prezes PKS Rzeszów, Piotr Olszewski zapewnia, że pomimo cięć w siatce połączeń, kierowcy nie stracą pracy. Zostaną przeniesieni na inne trasy lub na kursy MKS.

To nie przekonuje jednak kierowców. Prezes Olszewski powiedział, że niektóre połączenia mogą wrócić do rozkładu jazdy, jeśli gminy rozpoczną rozmowy ze spółką.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 21 Lip, 2019
  Uwaga na burze
  Uwaga na burze
  IMGW ostrzega mieszkańców Podkarpacia przed silnymi burzami z gradem. Prognozowane są również opady deszczu - lokalnie do 50 mm, oraz...
 • 20 Lip, 2019
  Trwa Światowy Festiwal Polonijnych i Folklorystycznych
  Trwa Światowy Festiwal Polonijnych i Folklorystycznych
  Dziś drugi  Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Do  21.40 Polonusi będą koncertować na rzeszowskim Rynku. Ale nie tylko. Zespoły  wyjeżdżają...
 • 20 Lip, 2019
  Maciej Karasiński: szachy rozwijają myślenie
  Maciej Karasiński: szachy rozwijają myślenie
  "Uśmiech mózgu".- tak na naszej antenie określił szachy popularyzator tej gry na Podkarpaciu Maciej Karasiński. Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Szachów obchodzony...

1 komentarz

 • Smok 28 Lis, 2018

  Pan prezes szantażysta, a może ujawnij swoją pensje w tym nierentownym przedsiębiorstwie, niech wszyscy zobaczą ile bierzesz za ,działania i decyzje działając na niekorzyść spółki. Bądz komu zostanie to sprzedane a ile ty za to wziąłeś w łapę. Nikt głupi nie jest i widzi co się wyprawia. Najbardziej nieudolny prezes To Ty.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj