Edukacja bliżej przemysłu - umowa między Kuratorium Oświaty a ARP
fot. Iwona Piętak

Współpracę szkół z naszego regionu z przedsiębiorcami przewiduje porozumienie, jakie podpisali w Rzeszowie podkarpacki kurator oświaty i dyrektor mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu.

Projekt edukacyjnym "Mój Profil" polega na stworzeniu internetowej bazy szkół i firm działających w specjalnej strefie ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Z danych będą korzystać doradcy zawodowi, zapoznający uczniów na lekcjach z zawodami niezbędnymi na lokalnym rynku pracy. Z kolei pracodawcy zyskają wiedzę o specjalnościach prowadzonych w szkołach branżowych Podkarpacia.

Porozumienie przewiduje wycieczki zawodoznawcze dla uczniów oraz praktyki i staże dla młodzieży i nauczycieli.

Umowa o współpracy między Agencją Rozwoju Przemysłu a podkarpackim kuratorem oświaty została podpisana podczas konferencji z udziałem ponad trzystu nauczycieli- doradców zawodowych z całego województwa. Obecni byli również m.in. eksperci z Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie, którzy przybliżali uczestnikom spotkania zasady Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Że szczegółami umowy dotyczącej współpracy Agencji Rozwoju Przemysłu z podkarpackim kuratorem oświaty oraz projektu "Mój Profil" można się zapoznać na stronie internetowej Kuratorium.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj