Od niedzieli są ogromne problemy z przekroczeniem polsko - ukraińskiej granicy. Ukraińcy blokują drogi dojazdowe do przejść w związku z nowymi przepisami celnymi. Jak informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej około godz. 4.00 udrożniono drogowe przejście graniczne Budomierz-Hruszew. W dalszym ciągu zablokowane są przejścia graniczne w Korczowej oraz w Medyce.

Z inicjatywy Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart na przejściu granicznym w Korczowej uruchomiony został Punkt Obsługi Podróżnych, w którym zorganizowano miejsce do ogrzania się i odpoczynku. Dostępne są tam automaty z ciepłymi napojami oraz toalety. Funkcjonariusze Straży Granicznej informują podróżnych oczekujących w kolejce o możliwości skorzystania z wyznaczonego miejsca. 

Zarządcy dróg informują o utrudnieniach na przejściach granicznych za pomocą tablic zmiennej treści, planowane jest przekazywanie takiej informacji również poza województwem podkarpackim np. na terenie województwa małopolskiego. Informacja o aktualnych utrudnieniach przekazywana jest również za pomocą aplikacji RSO oraz przez CB Radio.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj