"...bo królom był równy" - w hołdzie Juliuszowi Słowackiemu
fot. M.Maśniak

Najpiękniejsze strofy Juliusza Słowackiego zabrzmiały w niedzielny wieczór (25.11) na Scenie Teatralnej Polskiego Radia Rzeszów. Spektakl pt. "Juliusz Słowacki Hymn" zaprezentowali aktorzy: Jerzy Trela i Wojciech Trela oraz muzyk Robert Grudzień.

"W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę chcieliśmy przywołać słowa Wieszcza, który był ulubionym poetą Marszałka Józefa Piłsudskiego" - powiedział nam krakowski aktor teatralny i filmowy Jerzy Trela. To właśnie Marszałek powiedział na Wawelu, po przewiezieniu prochów poety z Paryża: "bo królom był równy".

W rozmowie z nami, bratanek Jerzego Treli Wojciech Trela zauważył, że poezja Słowackiego jest wielowymiarowa.

Zachwycona przedstawieniem była publiczność, która nagrodziła artystów rzęsistymi oklaskami. 

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artykuły powiązane

4 komentarzy

 • Iwona 30 Lis, 2018

  Spektakl sluchalam, pieknie, oby wiecej tak interesujaco zrealizowanych programow. Czy jest szansa posluchac gdzies w archiwum Slowackiego w tak znakomitym wykonaniu. Dziekuje.

 • Mariusz 29 Lis, 2018

  Bardzo piękny spektakl , gratuluję organizatorom. Słuchałem przez internet. Świetni artyści ! Rewelacyjna jakość dźwięku !

 • robert@grudzien.pl 26 Lis, 2018

  Znakomici aktorzy, fantastyczna publicznosc I idealna organizacja. Radio Rzeszow na piatke. Gratulacje. Dziekujemy. Robert Grudzien

 • Observator 26 Lis, 2018

  Piękny niedzielny występ w formie spektaklu słowno-muzycznego poświęconego Wieszczowi Narodowemu w wykonaniu wybitnych artystów słowa i muzyki. Wieczorna patriotyczna uczta na Scenie Teatralnej PR Rzeszów dla obecnej publiczności i radiosłuchaczy w związku z bezpośrednim przekazem antenowym. Serdeczne podziękowania dla artystów: R. Grudnia (znakomita muzyka) oraz J. Treli i W. Treli (aktorskie mistrzowskie poetyckie żywe słowo). Podziękowanie dla Dyrekcji PR Rzeszów i Pani Redaktor Iwony Piętak.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj