Wiesław Sowa o zaawansowaniu prac na podkarpackich odcinkach S19
fot. M.Maśniak

Jeszcze 4 lata i droga z Rzeszowa do Lublina powinna być gotowa. Na razie trwają  przygotowania do budowy S-19 od Sokołowa Małopolskiego w kierunku na północ. Inwestycja podzielona jest na 6 etapów - wszystkie zostały już zakontraktowane - powiedział na naszej antenie Wiesław Sowa z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. Prace projektowe potrwają rok, uzyskanie pozwolenia na budowę zajmie kolejnych 5 miesięcy. Pierwsza łopata pod budowę zostanie wbita wiosną  2021 roku - powiedział nasz gość. 

Budowa południowego odcinka trasy S-19 czyli w kierunku Barwinka jest bardziej skomplikowana. Droga przechodzi przez tereny górskie, trzeba będzie wybudować tunele i estakady z podporami do 100 metrów. Najbardziej zaawansowane są prace dotyczące pierwszego odcinka tej trasy, czyli do Babicy. Prowadzone są badania geologiczne, przygotowywana jest koncepcja programowa na podstawie której  będzie tworzony projekt budowlany. 

 Przetarg na pierwszych 10 kilometrów Generalna Dyrekcja powinna ogłosić w połowie przyszłego roku. Na budowę pozostałych 4 odcinków do granicy ze Słowacją pod koniec 2021 roku. 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • dd 27 Lis, 2018

    Zakontraktowanych zostało 5 odcinków S19, a nie 6. Szósty czeka na umowę (minęły trzy lata od ogłoszenia przetargu...). Pracownik GDDKiA nie wie co mówi...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj