Abp Mieczysław Mokrzycki: Kościół łaciński na Ukrainie ma swoją przyszłość
Fot. Archiwum

Kościół łaciński na Ukrainie ma swoją przyszłość - twierdzi abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski. Powstają nowe parafie, budowane są kościoły i przybywa wiernych.

Jak powiedział hierarcha na antenie Polskiego Radia Rzeszów wierni doceniają m.in. klarowność łacińskiej liturgii, homilie i ruchy religijne, w których odnajdują siebie i mogą ubogacać swoją wiarę i życie duchowe.

Metropolita podkreślił, że do kościoła łacińskiego przynależą Polacy, którzy pozostali na Ukrainie i dzięki nim wiara tam przetrwała. Oni są fundamentem i zaczynem - jak się wyraził duchowny - dzięki, którym ta wiara się rozwija. Ale jak dodał, w łacińskich świątyniach modlą się też Ukraińcy, Rosjanie, Węgrzy, Rumuni. W ich językach też odprawiane są nabożeństwa.

Dziś mija 10 lat od ingresu do katedry we Lwowie arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego. Metropolita lwowski powiedział, że przyjął tę posługę z wielkim zaufaniem i zawierzeniem Bogu. Zdawał sobie sprawę z tego, że spoczywa na nim wielka odpowiedzialność.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj