Jan Mela o swoim życiu, podróżach i wierze
Fot. Marcin Kalita


We wtorkowy wieczór w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie w ramach cyklu "Ja czytam" odbyło się spotkanie z podróżnikiem i działaczem społecznym Janem Melą.

Podczas spotkania, które które zgromadziło wielu zainteresowanych, dziś niespełna 30-letni Jasiek opowiadał nie tylko o swoich ulubionych lekturach. Wspominał też swoje wyprawy z Markiem Kamińskim na biegun północny i południowy, któdzire odbył jeszcze jako nastolatek.

Sporą część poświęcił także działalności charytatywnej. Od 10 lat Jasiek prowadzi własną fundację "Poza horyzonty", która pomaga niepełnosprawnym osobom w zdobyciu funduszy na protezy kończyn czy rehabilitację.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że sam Jasiek w wieku 13 lat doznał poważnego porażenia prądem. Wskutek czego amputowano mu kończyny.

Na spotkaniu w rzeszowskiej bibliotece Mela opowiadał także o swojej wierze i planach na przyszłość. Jednym z nich jest wydanie książki o swoim życiu.

Uczestnicy wczorajszego wieczoru już zapowiedzieli chęć udziału w spotkaniu autorskim, które będzie promować zapowiadane przez Jana Melę wydawnictwo.

Rozmowa z Janem Melą już niebawem na naszej antenie. Serdecznie zapraszamy!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj