Jasionka bazą dla transportowego samolotu firmy Sky Taxi
fot. J. Majka

Port lotniczy Rzeszów Jasionka został od dziś bazą dla firmy Sky Taxi, zajmującej się transportowymi przewozami cargo. Na rzeszowskim lotnisku będzie bazowany i serwisowany szerokokadłubowy samolot Boeing 767-200 w wersji transportowej, który dziś przyleciał z Hamburga.

Jak powiedział podczas poprzedzającej przylot konferencji prasowej marszałek Podkarpacia Władysław Ortyl, to kolejny krok na drodze do uruchomienia regularnych połączeń cargo z Podkarpacia, o które starania samorząd województwa zapoczątkował 5 lat temu. Jego zdaniem, stworzy to również możliwość transportu z i do Jasionki towarów od dostawców z innych krajów - np. Słowacji czy Ukrainy.

Z kolei Wojciech Nocuń, szef sprzedaży Sky Taxi powiedział Radiu Rzeszów, że dla jego firmy bazowanie samolotu w Jasionce to szansa na rozwój oferty i prowadzenie nie tylko tzw. połączeń "ad hoc" czyli na szybkie zamówienie klienta, ale także regularnych lotów cargo. 

Jak mówi Michał Tabisz, prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka, bazowanie przez Sky Taxi swojego samolotu w rzeszowskim porcie to dla lotniska historyczny moment, stanowiący szansę na handlowo-transportowe połączenie Europy ze Wschodem. Rzeszów nie jest jedynym lotniskiem, które przyjmuje loty cargo, rynek tego segmentu jest podzielony między dużych graczy, więc dla Jasionki jest to tym bardziej ważne - dodał prezes Tabisz.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj