Poznaliśmy najbardziej wpływowe osoby Podkarpacia 2018.  Statuetki w czterech kategoriach: kultura, biznes, polityka i odkrycie roku po raz 10 przyznał magazyn "Biznes i Styl".

W kategorii KULTURA - wyróżnienie odebrał Wiesław Banach, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, twórca galerii Zdzisława Beksińskiego. Mówiąc o planach, dyrektor Banach przypomniał, że w przyszłym roku przypada 90 -ąta rocznica urodzin słynnego artysty z Sanoka. Jak mówił zainteresowanie Zdzisławem Beksińskim nie słabnie, wręcz przeciwnie jest coraz większe. Sanockie muzeum proszone jest nieustannie o przekazanie praw autorskich do obrazów Beksińskiego przez placówki kulturalne z całego świata, które chcą je wykorzystać do różnych form artystycznych. Wśród ostatnich sukcesów dyrektor Banach wymienił podpisanie umowy na współprowadzenie sanockiego Muzeum Historycznego z Urzędem Marszałkowskim.

W kategorii VIP POLITYKA zwyciężył Lucjusz Nadbereżny. Prezydent Stalowej Woli powiedział, że wyróżnienie przyjmuje z pokorą i traktuje je jako motywację do dalszej pracy. Lucjusz Nadbereżny podkreślił, że stoi na czele wyjątkowego miasta. - W ludziach Stalowej Woli w ich sercach jest wciąż stalowa wola, ta która była u podstaw naszego miasta 80 lat temu i tak która pokazuje, że Polacy i Polska potrafią - powiedział Lucjusz Nadbereżny. 

Statuetkę w kategorii VIP BIZNES odebrał Leszek Waliszewski, prezes Firmy FA Krosno. - To nie jest wyróżnienie dla mnie, ale dla całej firmy - tak w pierwszych słowach powiedział wyróżniony. Dodał, że w latach 80 - tych patriotyzmem było burzenie systemu komunistycznego, a teraz przejawem patriotyzmu jest budowanie polskiej gospodarki. 

W kategorii VIP ODKRYCIE ROKU zwyciężył Jakub Kocój, prezes działającej w Jasionce spółki Cadway Automotive. - Cadway to bardzo młoda firma, jesteśmy na rynku dwa lata. Zaczynaliśmy z dwiema osobami na pokładzie, teraz pracuje z nami ponad 30. Realizujemy projekty w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych - powiedział Jakub Kocój. Właściciel firmy Cadway dodał, że chce wyjść poza sferę tworzenia projektów konstrukcyjnych. Myśli o rozwijaniu rynku komponentów motoryzacyjnych, w przyszłości planuje zwiększenie zatrudnienia i ma nadzieje na kolejne sukcesy w przyszłości.

Aneta Gieroń - redaktor naczelna magazynu "VIP Biznes i Styl"  powiedziała, że statuetki trafiły do osób, które w ostatnim czasie zwróciły uwagę mieszkańców Podkarpacia. - Uważamy, że to co robią jest godne pochwały i naśladowania - dodała Aneta Gieroń. Organizatorkę gali cieszy, że wyróżnia trafiły do osób z różnych zakątków naszego regionu. To jej zdaniem pokazuje, że liderem można być także w mniejszych ośrodkach.

Gala Najbardziej Wpływowi Podkarpacia 2018 odbyła się w Filharmonii Podkarpackiej. Recitalem uświetnił ją Jacek Wójcicki.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 31 Paź, 2020
  Muzeum w Stalowej Woli zamknięte
  Muzeum w Stalowej Woli zamknięte
  Do odwołania zostało zamknięte Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Placówka poinformowała, że stało się tak w trosce o bezpieczeństwo gości...
 • 31 Paź, 2020
  Władze Stalowej Woli odkupią kwiaty i znicze
  Władze Stalowej Woli odkupią kwiaty i znicze
  Samorząd Stalowej Woli pomoże producentom i sprzedawcom chryzantem oraz zniczy, którzy nie mogą handlować swoimi wyrobami w związku z zamknięciem cmentarzy....
 • 31 Paź, 2020
  Pogrzeb byłego prezydenta Stalowej Woli
  Pogrzeb byłego prezydenta Stalowej Woli
  W Stalowej Woli dziś pogrzeb byłego prezydenta miasta Alfreda Rzegockiego. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godzinie 13 w Kościele Parafii Matki...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj