Magazyn kontrabandy zlikwidowany
fot. BOSG

Podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców na przygranicznym bazarze w Medyce Straż Graniczna odkryła magazyn z kontrabandą wartą ponad 81 tys. złotych. Funkcjonariusze skontrolowali trzech Ukraińców udających się do jednego z budynków i okazało się, że posiadają przy sobie papierosy pochodzące najprawdopodobniej z przemytu. Podejrzewali, że w budynku może znajdować się więcej nielegalnych wyrobów akcyzowych. W trakcie przeszukania znaleźli ponad 5,5 tys. paczek papierosów oraz 130 litrów wysokoprocentowego alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość nielegalnego towaru przekracza 81 tys. złotych.

Na wniosek Straży Granicznej, Prokurator Rejonowy w Przemyślu zdecydował o zastosowaniu wobec cudzoziemców dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy.

W bieżącym roku strażnicy graniczni z Podkarpacia, samodzielnie oraz współpracując z innymi służbami zabezpieczyli nielegalny alkohol, papierosy, tytoń  o szacunkowej wartości 15,3 mln złotych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj