Organizacje harcerskie i szkoły w woj. podkarpackim przystąpiły do ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. W tygodniu poprzedzającym obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości do harcerzy i uczniów trafiły bezpłatne materiały o tematyce patriotycznej i biało-czerwone gadżety. To m.in. chorągiewki, baloniki, ale też gry planszowe i materiały edukacyjne przybliżające sylwetki wybitnych Polaków oraz ich osiągnięcia.

Jak powiedział pomysłodawca akcji – Krzysztof Tenerowicz, prezes Centrum Grabskiego - Jubileusz stulecia to doskonała okazja, by przypominać młodemu pokoleniu, jak wiele jest powodów do dumy z własnej ojczyzny. Szkoły i organizacje harcerskie to środowiska, które mają do spełnienia wielką misję  edukacji patriotycznej.

Bezpłatne przekazanie materiałów było możliwe dzięki wsparciu dwóch instytucji: Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”, która udzieliła darowizny na zakup pakietów dla wszystkich chorągwi ZHP i ZHR, oraz Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego, która dofinansowała udział w projekcie 50 szkół noszących imię ojców niepodległości.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj