Piotr Przytocki o trwających i przyszłych inwestycjach w Krośnie
fot. Archiwum

Dobiega końca rewitalizacja tzw. Placu Papieskiego w Krośnie. Prace były prowadzone równolegle z budową biegnącej obok obwodnicy. Mają być zakończone w maju w przeddzień 20. rocznicy obecności papieża Jana Pawła II w Krośnie - powiedział na naszej antenie prezydent Krosna.

Piotr Przytocki zapowiedział też kolejne inwestycje transportowe w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Miasto ma zakupić 21 nowoczesnych autobusów, przybędzie przystanków, automatów biletowych, a wszystko po to aby mieszkańcy przesiedli się do komunikacji miejskiej. Jak podkreślił prezydent Krosna, po obniżce cen biletów już przybyło jej ponad 20% nowych klientów. Gość Polskiego Radia Rzeszów ubolewa, że w ramach MOF nie ma możliwości finansowania budowy i remontów dróg.

Prezydent Krosna wskazał na kolejną ważną inwestycję, która będzie prowadzona wspólnie z PKP, czyli bezkolizyjnego skrzyżowania linii kolejowej z miejskimi ulicami Lwowską, Hallera i Piastowskiej. Pod znakiem zapytania stoli budowa łącznika kolejowego mającego skrócić przejazd z Krosna do Rzeszowa z powodu protestu jasła i Gorlic - narzeka prezydent Krosna.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj