Darmowe szkolenia zawodowe dla mieszkańców Podkarpacia
Źródło: pixabay.com

Prawie 22 tys. mieszkańców Podkarpacia ma szanse na darmowe szkolenia. Pieniądze na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-20.

Do tej pory z pozaszkolnych form kształcenia skorzystało ponad 9,5 tys. osób, z tego 7 tys. uzyskało certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności.

Weryfikacja wiedzy mobilizuje kursantów do pilnego udziału w zajęciach - uważa organizująca szkolenie prezes Podkarpackiego Ośrodka Doradczo-Szkoleniowego Bożena Basaj.

Największym powodzeniem cieszą się kursy typowo zawodowe m. in. na prawo jazdy kategorii C lub C+E, na operatorów maszyn budowlanych, szkolenia spawalnicze czy na instalatorów systemów energii odnawialnej.

Wśród uczestników dodatkowe punkty podczas rekrutacji mają osoby z niskim wykształceniem i w wieku powyżej 50 lat. Ale skorzystać mogą wszyscy chętni, zarówno pracujący, jak i bezrobotni.

Nabory trwają, a na sfinansowanie pozaszkolnych form kształcenia przeznaczono w sumie 70 mln zł.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 26 Lis, 2020
  Usuwanie azbestu
  Usuwanie azbestu
  Około 145. tysięcy ton szkodliwych wyrobów azbestowych pozostało do usunięcia na Podkarpaciu. Są to głównie dachy z eternitu – mieszanki...
 • 25 Lis, 2020
  Podkarpackie projekty w programie Kolej Plus
  Podkarpackie projekty w programie Kolej Plus
  6 projektów zgłoszonych przez samorząd województwa podkarpackiego znalazło się w drugim etapie programu Kolej Plus: Jego celem jest m.in. eliminowanie...
 • 17 Lis, 2020
  Odkryj Podkarpackie na kulinarnym szlaku
  Odkryj Podkarpackie na kulinarnym szlaku
  Sektor gastronomiczny wymaga ciągłego wsparcia – uważają przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia". Jest to ważne...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj