Sytuacja po wypadku w krośnieńskiej hucie szkła opanowana. Nikt nie ucierpiał
Fot. Archiwum

Około 150 kilogramów gorącego szkła wyciekło po południu przez rozszczelniony blok w jednej z hal huty szkła w Krośnie. Nikt nie został poszkodowany. Na miejsce zdarzenia udały się jednostki państwowej i ochotniczej straży pożarnej, ale z problemem poradziły sobie zakładowe służby ratownicze.

Jak poinformował rzecznik Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie brygadier Mariusz Kozak, w zakładzie doszło do rozszczelnienia bloku, w którym znajduje się wanna z płynnym szkłem. W rezultacie nastąpił niewielki wyciek rozgrzanego szkła. Brygadier Mariusz Kozak podkreśla, że takie zdarzenia są normalne podczas procesu technologicznego związanego z wytopem szkła.

Wanna może pomieścić 185 ton płynnego szkła, wyciekło około 150 kilogramów. Pracownicy rozciągnęli linię wężową z hydrantu i zgodnie z procedurą polali wodą rozszczelnienie w bloku. Gorące szkło w kontakcie z zimną wodą zestala się i doszło do zaczopowania nieszczelności. Naprawą pękniętego bloku w krośnieńskiej hucie ma zająć się specjalna ekipa remontowa.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj