Największa w regionie kwesta charytatywna
fot. archiwum

Setki wolontariuszy z puszkami na ponad 40 cmentarzach w Rzeszowie i okolicznych miejscowościach. Jutro i pojutrze odbędzie się największa w regionie kwesta charytatywna organizowana przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św Brata Alberta.

Dochód z kwesty częściowo przeznaczony zostanie na spłatę kredytu zaciągniętego na budowę Centrum Integracji Społecznej, pozostałe fundusze - na bieżącą działalność.

Oprócz Centrum Integracji Społecznej - pomagającego ludziom bezdomnym i długotrwale bezrobotnym w powrocie na rynek pracy, Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św Brata Alberta prowadzi 3 schroniska, hostel oraz jadłodajnię dla ubogich i potrzebujących.

Pieniądze do puszek zbierać będą wolontariusze: młodzież szkolna, podopieczni Towarzystwa - mieszkańcy schroniska dla bezdomnych oraz osoby znane z życia publicznego.

W ubiegłym roku wolontariuszom Towarzystwa podczas kwesty na cmentarzach udało się zebrać 140 tys. zł. Dla porównania, kwota zgromadzona podczas zbiórki na rzecz ratowania zabytków na Starych Powązkach w Warszawie była tylko o 15 tys. zł wyższa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 17 Paź, 2019
  Spotkanie z "Dobą Mamą" w Rzeszowie
  Spotkanie z "Dobą Mamą" w Rzeszowie
  Rodzice i przyszli rodzice mogą dziś skorzystać z porad specjalistów podczas warsztaty z cyklu "Spotkania z DOBRĄ MAMĄ". Będzie można...
 • 16 Paź, 2019
  Straż Miejska walczy z podrzucaczami śmieci w Rzeszowie
  Straż Miejska walczy z podrzucaczami śmieci w Rzeszowie
  Straż miejska w Rzeszowie walczy z podrzucaniem śmieci do osiedlowych pergol i na tereny zielone. Bardzo często mieszkańcy informują służby...
 • 16 Paź, 2019
  Złota jesień w Rzeszowie
  Złota jesień w Rzeszowie
  Polska złota jesień w pełni. Po pierwszych ubiegłotygodniowych przymrozkach, aura - zwłaszcza na południu naszego kraju - zaczęła zdecydowanie sprzyjać....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj