Oddala się termin zakończenia procesu związanego ze śmiertelnym wypadkiem w pracy, do którego doszło w Przedsiębiorstwie „Siarkopol” w Tarnobrzegu 23 grudnia 2013 r. W ostatnim czasie z uwagi na długotrwałą chorobę dotychczasowego sędziego referenta nastąpiła zmiana składu orzekającego.

W tragicznym wypadku w hali ZOT „Siarkopol”, zajmującym się produkcją, konfekcjonowaniem i dystrybucją nawozów rolniczych zginął 52-letni pracownik obsługujący pakowaczkę nawozów. Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do Sądu Rejonowego w grudniu 2014 r. W toku postępowania przeprowadzono szereg dowodów, sporządzono także kilka opinii biegłych. Na ławie oskarżonych znalazło się trzech mężczyzn: Jerzy S.- operator ładowarki kołowej , Artur K- kierownik sprawujący nadzór nad pracownikami i i Władysław R. - ówczesny Prezes Zarządu Spółki. Termin najbliższej rozprawy to 10 maja .

Pierwszemu z oskarżonych zarzuca się narażenie innych pracowników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowaniu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślne spowodowanie śmierci. Jerzy S usłyszał także zarzut wyłudzenia orzeczenia lekarskiego poświadczającego nieprawdę. Zarzuty wobec dwóch pozostałych oskarżonych dotyczą niedopełnienia obowiązków w zakresie właściwej organizacji pracy i nadzoru oraz egzekwowania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy i nieumyślnego spowodowania śmierci. Termin najbliższej rozprawy to 10 maja 2017 r.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj