W Kielnarowej chcą chodnika - grożą blokadą drogi
Fot. M.Domino

Mieszkańcy podrzeszowskiej Kielnarowej domagają się budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 878 Rzeszów-Dynów. W razie niezrealizowania tego postulatu grożą blokadą drogi.

Chcą przede wszystkim budowy chodnika na odcinku od drugiego mostu na Strugu w Tyczynie do szkoły Podstawowej w Kielnarowej. To ponad kilometrowa odległość. Ludzie skarżą się, że droga nie ma poboczy i jest bardzo niebezpieczna, zwłaszcza dla dzieci uczęszczających do miejscowej podstawówki.

Burmistrz Tyczyna mówi, że przetarg na tę inwestycję został nierozstrzygnięty bo zgłosił się tylko jeden wykonawca i zaproponował zbyt wysoką cenę. Zapowiada jednak, że będzie nadal zabiegał o budowę chodnika.

Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Piotr Miąso podkreśla,że na razie trwa przygotowanie projektu dalszej modernizacji drogi 878 od skrzyżowania przy ulicy Grunwaldzkiej w Tyczynie do Dynowa. To 30 kilometrowy odcinek, na którym ma znaleźć się wspomniany chodnik w Kielnarowej. Na razie nie wiadomo kiedy rozpoczną się prace.

Oceń ten artykuł
(22 głosów)

Artykuły powiązane

 • 23 Sty, 2021
  Fotoradary w Rzeszowie
  Fotoradary w Rzeszowie
  Na Rzeszowskich skrzyżowaniach pojawią się fotoradary. Stolica Podkarpacia znalazła się na liście 18 polskich miast w których na najniebezpieczniejszych skrzyżowaniach pojawiąsię fotoradary....
 • 19 Sty, 2021
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Fotografie, sprzęty gospodarstwa domowego, wyposażenie restauracji, warsztatu krawieckiego, a także zaimprowizowany piknik w plenerze. To niektóre elementy wystawy „Dojrzałość” prezentowanej...
 • 18 Sty, 2021
  Drogi na Podkarpaciu
  Drogi na Podkarpaciu
  Zróżnicowanych warunków muszą spodziewać się kierowcy przemierzający nasz region – wynika z komunikatu Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Najwięcej utrudnień napotkamy w Beskidzie i...

5 komentarzy

 • Mieszkanka Kielnarowej 28 Paź, 2018

  Chodnik w Kielnarowej powinien być wybudowany już dawno . Został wybudowany w stronę Chmielnika , gdzie jedzie bardzo mało samochodów w Borku Stary a my mieszkańcy Kielnarowej Dół nie mamy go . Dlaczego , odpowiedź jest prosta, brak znajomości i układów w Gminie Tyczy . Jak sami za to się nie weźmiemy to nam nikt nie pomoże. Blokada Jestem Za .

 • Babcia 25 Paź, 2018

  Mają rację mieszkańcy już dawno powinni blokować drogę , miałam okazję obserwować w/w drogę. Zauważyłam że dzieciaki przechodząc tym odcinkiem wchodzą na strome pobocza drogi. Samochody ciężarowe z firmy zlokalizowanej na tym odcinku wywożą na kołach błoto. Kilkoro dzieci z tego odcinka jest zawożonych przez rodziców do szkoły i odbieranych ze względu na zagrożenia na tej drodze.

 • MIESZKANIEC KIELANAROWEJ 25 Paź, 2018

  KILKA RAZY DZIENNIE PRZEJEŻDŻAM TĄ DROGĄ I JEST ONA NIEBEZPIECZNA NAWET DLA MNIE JAKO KIEROWCY-WĄSKO,DUŻY RUCH DODATKOWO PIESI. TRZYMAM KCIUKI , MAM NADZIEJĘ, ŻE BĘDZIE ODZEW W TEJ SPRAWIE!

 • Anna 25 Paź, 2018

  Droga jest bardzo niebezpieczna, brak chodnika to dodatkowy czynnik zwiększający ryzyko wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. Ten temat jest wałkowany od kilkunastu lat i każda kolejna władza obiecuje realizację projektu a po wyborach okazuje się nagle, że brakuje na to funduszy. Ale funduszy nie brakowało na wymianę chodnika w Tyczynie! Teraz są obietnice na rok 2020 przy okazji przebudowy drogi na odcinku Tyczyn - Dynów.. Trzymam za słowo.

 • mieszkanak Kielnarowej 25 Paź, 2018

  Bardzo dobry artykuł, słyszałam w radiu, cieszę sie , ze wreszcie jakieś media zainterweniowały w naszej sprawie, mam nadzieje ze wyniknie z tego coś dobrego, dziękuję i potwierzdam chodnik MUSI BYC, TA droga jest bardzo niebezpieczna!!!!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj