W Kielnarowej chcą chodnika - grożą blokadą drogi
Fot. M.Domino

Mieszkańcy podrzeszowskiej Kielnarowej domagają się budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 878 Rzeszów-Dynów. W razie niezrealizowania tego postulatu grożą blokadą drogi.

Chcą przede wszystkim budowy chodnika na odcinku od drugiego mostu na Strugu w Tyczynie do szkoły Podstawowej w Kielnarowej. To ponad kilometrowa odległość. Ludzie skarżą się, że droga nie ma poboczy i jest bardzo niebezpieczna, zwłaszcza dla dzieci uczęszczających do miejscowej podstawówki.

Burmistrz Tyczyna mówi, że przetarg na tę inwestycję został nierozstrzygnięty bo zgłosił się tylko jeden wykonawca i zaproponował zbyt wysoką cenę. Zapowiada jednak, że będzie nadal zabiegał o budowę chodnika.

Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Piotr Miąso podkreśla,że na razie trwa przygotowanie projektu dalszej modernizacji drogi 878 od skrzyżowania przy ulicy Grunwaldzkiej w Tyczynie do Dynowa. To 30 kilometrowy odcinek, na którym ma znaleźć się wspomniany chodnik w Kielnarowej. Na razie nie wiadomo kiedy rozpoczną się prace.

Oceń ten artykuł
(20 głosów)

Artykuły powiązane

 • 23 Lip, 2019
  Na Uniwersytecie o festiwalu
  Na Uniwersytecie o festiwalu
  Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych trwający w Rzeszowie obchodzi swoje 50-lecie. Z tej okazji na Uniwersytecie Rzeszowskim przygotowano sympozjum "Co...
 • 23 Lip, 2019
  Odpowie za handel podrobionymi zabawkami
  Odpowie za handel podrobionymi zabawkami
  Prawie 30 opakowań podrobionych klocków zabezpieczyli policjanci na bazarze w Sokołowie Małopolskim. Były to klocki dla dzieci oznaczone znakami łudząco...
 • 23 Lip, 2019
  Cztery nowe radiowozy dla rzeszowskiej policji
  Cztery nowe radiowozy dla rzeszowskiej policji
  Do rzeszowskich policjantów trafiły cztery nowe radiowozy marki Toyota Corolla kombi z napędem hybrydowym i automatyczną skrzynią biegów. Cena jednego...

5 komentarzy

 • Mieszkanka Kielnarowej 28 Paź, 2018

  Chodnik w Kielnarowej powinien być wybudowany już dawno . Został wybudowany w stronę Chmielnika , gdzie jedzie bardzo mało samochodów w Borku Stary a my mieszkańcy Kielnarowej Dół nie mamy go . Dlaczego , odpowiedź jest prosta, brak znajomości i układów w Gminie Tyczy . Jak sami za to się nie weźmiemy to nam nikt nie pomoże. Blokada Jestem Za .

 • Babcia 25 Paź, 2018

  Mają rację mieszkańcy już dawno powinni blokować drogę , miałam okazję obserwować w/w drogę. Zauważyłam że dzieciaki przechodząc tym odcinkiem wchodzą na strome pobocza drogi. Samochody ciężarowe z firmy zlokalizowanej na tym odcinku wywożą na kołach błoto. Kilkoro dzieci z tego odcinka jest zawożonych przez rodziców do szkoły i odbieranych ze względu na zagrożenia na tej drodze.

 • MIESZKANIEC KIELANAROWEJ 25 Paź, 2018

  KILKA RAZY DZIENNIE PRZEJEŻDŻAM TĄ DROGĄ I JEST ONA NIEBEZPIECZNA NAWET DLA MNIE JAKO KIEROWCY-WĄSKO,DUŻY RUCH DODATKOWO PIESI. TRZYMAM KCIUKI , MAM NADZIEJĘ, ŻE BĘDZIE ODZEW W TEJ SPRAWIE!

 • Anna 25 Paź, 2018

  Droga jest bardzo niebezpieczna, brak chodnika to dodatkowy czynnik zwiększający ryzyko wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. Ten temat jest wałkowany od kilkunastu lat i każda kolejna władza obiecuje realizację projektu a po wyborach okazuje się nagle, że brakuje na to funduszy. Ale funduszy nie brakowało na wymianę chodnika w Tyczynie! Teraz są obietnice na rok 2020 przy okazji przebudowy drogi na odcinku Tyczyn - Dynów.. Trzymam za słowo.

 • mieszkanak Kielnarowej 25 Paź, 2018

  Bardzo dobry artykuł, słyszałam w radiu, cieszę sie , ze wreszcie jakieś media zainterweniowały w naszej sprawie, mam nadzieje ze wyniknie z tego coś dobrego, dziękuję i potwierzdam chodnik MUSI BYC, TA droga jest bardzo niebezpieczna!!!!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj